Oto najnowsze wykresy i statystyki dotyczące danych Commitment of Traders (COT) opublikowanych przez Commodities Futures Trading Commission (CFTC).

Najnowsze dane COT są aktualizowane do wtorku 28 czerwca i pokazują, jak duzi handlowcy (spekulanci nastawiony na zysk i podmioty komercyjne) byli pozycjonowani na rynkach terminowych.

Zakłady spekulantów na rynku surowców miękkich były w tym tygodniu znacznie niższe, ponieważ tylko dwa z jedenastu rynków surowców miękkich, które omówiliśmy, miały w tym tygodniu wyższą pozycję, podczas gdy dziewięć rynków miało niższe kontrakty.

Największymi zyskami na rynkach surowców miękkich były Lean Hogs (4228 kontraktów) i Cocoa (3034 kontraktów) jako jedyne rynki wykazujące dodatnie tygodnie. Tymczasem na czele spadków zakładów spekulacyjnych w tym tygodniu znalazły się Kukurydza (-52 067 kontraktów), Soja (-41 186 kontraktów) i Cukier (-40 402 kontraktów) z olejem sojowym (-22 612 kontraktów), Żywe Bydło (-12 287 kontraktów), Pszenica ( -11 388 kontraktów), Bawełna (-9 655 kontraktów), Kawa (-4 171 kontraktów) i Soybean Meal (-1 446 kontraktów) również odnotowały niższe zakłady w ciągu tygodnia.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.