Barclays Research omawia swoje oczekiwania dotyczące dzisiejszego spotkania w sprawie polityki BoJ.

Oczekujemy, że BoJ pozostawi swoją politykę bez zmian, ale potwierdzi, że zgodnie z planem zakończy swoje specjalne operacje COVID we wrześniu, a nawet ewentualnie zrewiduje (lub wskaże przyszłą rewizję) swojego gołębiego forward guidance, który jest powiązany z COVID i sugeruje, że stopy procentowe pozostaną na obecnym „lub niższym” poziomie”, zauważa Barclays.

„ Wszelkie korekty przyszłych wytycznych, które mogą być interpretowane jako krok w kierunku przyszłych zmian polityki, będą zasługiwały na szczególną uwagę jako ryzyko wzrostu kursu jena”, dodaje Barclays.

Jeśli szukasz pomysłów na transakcje bankowe, sprawdź eFX Plus . Przez ograniczony czas uzyskaj 7-dniowy bezpłatny okres próbny, podstawowy za 79 USD miesięcznie i premium za 109 USD miesięcznie.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.