Indeks napotyka pewien opór w okolicach 113,50.
Rentowności w USA wyglądają na oferowane, gdy rynek pieniężny wznawia aktywność.
Harker z Fed, Mester mają przemawiać później w sesji NA.
Dolar , jeśli chodzi o indeks USD (DXY) , traci nieco na atrakcyjności zwyżkowej i wystawia okolice 113,00 na test we wtorek.

INDEKS USD NADAL KONCENTRUJE SIĘ NA WSKAŹNIKU CPI W USA
Indeks ustępuje nieco po czterech kolejnych dziennych wzrostach i po pojawieniu się we wtorek przyzwoitego oporu w połowie 113.00.

Rzeczywiście, letnia poprawa w zakresie kompleksu ryzyka wydaje się wywierać pewną presję wkrótce po dzwonku otwierającym na starym kontynencie we wtorek.

Co więcej, odruch odruchu dolara idzie w parze z lekką presją spadkową na rentowności w USA na całej krzywej, ponieważ rynki długu wznawiają aktywność po poniedziałkowym święcie Kolumba.

Brak publikacji danych zaplanowanych na poniedziałek w amerykańskiej giełdzie powinien zwrócić uwagę na wystąpienia Philly Fed P.Harker (2023 wyborca, jastrząb) i Cleveland Fed L.Mester (wyborca, jastrząb).

Na co zwrócić uwagę w okolicach USD

Wydaje się, że zwyżka dolara napotkała we wtorek pewną przyzwoitą przeszkodę w regionie 113,50.

W międzyczasie silniejsze przekonanie Rezerwy Federalnej do utrzymywania podwyżek stóp, dopóki inflacja nie będzie dobrze kontrolowana, niezależnie od prawdopodobnego spowolnienia aktywności gospodarczej i pewnej utraty impetu na rynku pracy, nadal wspiera pozytywny ton indeksu .

Patrząc na bardziej makroekonomiczny scenariusz, dolar wydaje się być również wzmocniony przez rozbieżność Fed w stosunku do większości swoich kolegów z G10 w połączeniu z atakami geopolitycznego wrzenia i okazjonalnym ponownym pojawieniem się awersji do ryzyka.

Kluczowe wydarzenia w USA w tym tygodniu : Wnioski o kredyt hipoteczny MBA, Ceny producentów, Protokoły FOMC (środa) – Wskaźnik inflacji, Wstępne roszczenia dla bezrobotnych (czwartek) – Sprzedaż detaliczna, Nastroje konsumenckie Flash Michigan, Zapasy biznesowe (piątek).

Najważniejsze kwestie dotyczące tylnego kotła : Twarde/miękkie/miękkie? lądowanie gospodarki USA. Perspektywy dalszych podwyżek stóp przez Rezerwę Federalną vs spekulacje na recesję w najbliższych miesiącach. Wstrząsy geopolityczne a Rosja i Chiny. Utrzymujący się konflikt handlowy między USA a Chinami.

Kalkulator walut: Odpowiednie poziomy indeksu USD

Teraz indeks wzrósł o 0,02% przy 113,19 i napotyka kolejny opór na 113,50 (najwyższy poziom w miesiącu 11 października), następnie 114,76 (najwyższy poziom z 28 września) i 115,32 (najwyższy poziom z maja 2002 r.). Z drugiej strony, naruszenie 110,05 (najniższy poziom tygodniowy 4 października) otworzyłby drzwi do 109,35 (najniższy tygodniowy poziom 20 września) i ostatecznie 107,68 (najniższy miesięczny poziom z 13 września).

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.