Carrefour, Orange, EDF czy nawet GRDF odpowiedziały na wezwanie Géralda Darmanina i podjęły działania, aby ułatwić uwolnienie swoich strażaków-ochotników, aby wzmocnić system gaszenia wyjątkowych letnich pożarów.

Od środy dyrektor generalny Carrefour, Alexandre Bompard, wezwał na Twitterze „każdego kierownika sklepu i magazynu” grupy, aby „uwolnił naszych kolegów, którzy mogą iść jako wsparcie z ich obowiązków zawodowych”.

„W hipermarkecie Brive-la-Gaillarde dwóch naszych pracowników strażaków zdecydowało się na mobilizację: konsultant ds. sprzedaży, który wyjeżdża dziś do niedzieli, oraz pracownik drive-thru, który wyjedzie w przyszłym tygodniu” , wyszczególniła grupa w piątek.

Liczba dni, w których strażacy ochotnicy mogą być wolni w razie nagłego wypadku, jest ustalana przez każdą firmę w umowie podpisanej z oddziałową służbą ratowniczo-gaśniczą. Orange, GRDF i EDF zwykle ustalają limit dni oddelegowania na 15 dni rocznie, podczas których pracownicy straży pożarnej-ochotnicy mogą się uwolnić. Carrefour ze swojej strony planuje dziesięć dni roboczych na podstawie umowy, która zostanie zwolniona ze względu na „wyjątkową” sytuację.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.