Niemiecki indeks próbował odrobić straty w czwartek, ale potem spadł, gdy przekroczyliśmy kluczowy poziom 13 250 €. Jeśli zdołamy zejść poniżej tego poziomu, prawdopodobnie będziemy nadal schodzić jeszcze niżej. W rzeczywistości zamknęliśmy dzień na samym dole świecznika i teraz wygląda na to, że zejdziemy do uchwytu 12 500 euro, od którego wcześniej się odbijaliśmy.

Niemiecki indeks jest liderem Unii Europejskiej, więc jeśli nadal będziemy obserwować spadek DAX, to sprowadzi ze sobą resztę Unii Europejskiej. Z tego powodu, nawet jeśli nie handlujesz DAXem, musisz zwracać na to szczególną uwagę, ponieważ mam tak duży wpływ na wiele innych rynków. Biorąc to pod uwagę, rynek będzie nadal charakteryzował się dużą zmiennością i myślę, że zbliżając się do weekendu, może to być scenariusz, w którym inwestorzy próbowali zrealizować zysk w ten weekend. W końcu trudno jest siedzieć na krótkiej pozycji w weekend, ponieważ mogą pojawić się wiadomości i możesz mieć ogromną stratę na swoich rękach.

To powiedziawszy, jest mało prawdopodobne, że będziemy zwyżkować, a nawet jeśli to zrobimy, myślę, że to tylko zaoferuje możliwość sprzedaży bliżej poziomu 13 500 euro, zakładając, że możemy się tam dostać. Podoba mi się pomysł skracania tego rynku za każdym razem, gdy pojawiają się oznaki wyczerpania, dlatego myślę, że prawdopodobnie będzie to scenariusz, w którym nadal będziemy osiągać poprzednie minimum. Zejście poniżej tego obszaru otwiera możliwość zejścia do poziomu 12 000 €, ale nie oznacza to, że będzie to szybkie i łatwe.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.