Otwarcie rynku euro: RBA zwolniło tempo zacieśniania polityki, Europa ma mocniej otworzyć się, Fed mówi do przodu.

Akcje APAC odnotowały zdecydowane wzrosty, gdy region nabrał impetu dzięki dobrym wynikom na Wall St (SPX +2,59%, NDX +2,36%).

Europejskie kontrakty terminowe na akcje wskazują na wyższe otwarcie z kontraktem futures na Euro Stoxx 50 o 1,5% po tym, jak rynek kasowy zamknął wczoraj z zyskiem 0,7%.

RBA spowolnił tempo podwyżek stóp, zaskakującą podwyżką o 25 pb zamiast oczekiwanego ruchu o 50 pb.

DXY pozostaje poniżej 112, AUD pozostaje w tyle po RBA, kabel jest osadzony na uchwycie 1,13, a USD/JPY pozostaje poniżej 145.

Korea Północna wystrzeliła pocisk, który przeleciał nad Japonią i wylądował na Pacyfiku poza wyłączną strefą ekonomiczną Japonii.

Patrząc w przyszłość, najważniejsze to przemówienia dotyczące zamówień fabrycznych w USA z Fed Williams, Logan, Daly, Mester & Jefferson, Lagarde z EBC, kanclerz Wielkiej Brytanii Kwarteng, zaopatrzenie z Wielkiej Brytanii i Niemiec.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.