rubel

Rubel rosyjski, obecnie bliski wieloletniego szczytu w stosunku do głównych walut, takich jak EUR i USD, jest w tym roku najsilniejszą walutą na świecie, pomimo surowych sankcji gospodarczych nałożonych przez zachodnie rządy od czasu inwazji tego kraju na Ukrainę. Czy rubel będzie się umacniał? To jest możliwe…

Po inwazji na Ukrainę i kolejnych międzynarodowych rundach sankcji rosyjska waluta kupowała zaledwie 0,0079 USD na najniższym poziomie. Jednak waluta przeszła imponujące odwrócenie i spektakularnie powróciła, stając się dziś najlepiej prosperującą walutą 2022 roku!

Mimo że w momencie pisania para USD/RUB Forex osiągnęła wieloletni szczyt na poziomie około 54 lat, niektórzy analitycy spodziewają się, że lokalna waluta będzie się umacniać, a para walutowa nadal spadać, ponieważ firmy w tym kraju będą musiały wkrótce płacą podatki.

Ponieważ wiele rosyjskich firm opiera się na eksporcie, uzyskują przychody w dolarach, euro lub w innych walutach, co oznacza, że ​​muszą przeliczać waluty obce na ruble rosyjskie, aby móc zapłacić podatki, co z pewnością wesprze rosyjską walutę w bliska przyszłość.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.