• Wzrost rynku kryptowalut wygląda jak zamiar sprzedaży detalicznej „kupowania, gdy na ulicach jest krew”.

Bitcoin wzrósł w poniedziałek, kończąc dzień na poziomie około 19 800 USD. Ożywienie trwa we wtorek rano, podnosząc kurs do 20 300 i dodając 6,4% w ciągu ostatnich 24 godzin. Ethereum dodał 9,8% do 1160 USD, podczas gdy inne altcoiny z pierwszej dziesiątki zyskały od 2,7% (XRP) do 9,8% (Solana).

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut, według CoinMarketCap, wzrosła w ciągu nocy o 6% do 917 miliardów dolarów.

Kryptowalutowy Fear & Greed Index wzrósł o 5 punktów do 19 we wtorek, najwyższy poziom od 7 maja, w pobliżu górnej granicy terytorium „ekstremalnego strachu”.

Handlowcy wykorzystali weekend w USA, kiedy giełda nie handlowała, aby kupować. Ponadto handel azjatycki jest również umiarkowanie pozytywny, co zwiększa optymizm uczestników detalicznych.

Według CoinShares napływ kapitału do funduszy kryptograficznych w zeszłym tygodniu wyniósł 64 mln USD, przy czym większość pochodziła z funduszy, które umożliwiają krótkie pozycje na bitcoinie (51 mln USD).

Firmy związane z kryptowalutami musiały odpierać ataki informacyjne wskazujące na problemy. Na przykład dyrektor Circle Jeremy Allaire zaprzeczył pogłoskom o problemach ze stablecoinem USDC. CEO platformy handlowej KuCoin, Johny Lyu, zaprzeczył pogłoskom o możliwej niewypłacalności giełdy i zapewnił, że platforma nie ma nic wspólnego z LUNA lub Three Arrows Capital.

Weteran rynku Peter Brandt powiedział, że USDT nie ma miejsca w systemie finansowym i że stablecoin wkrótce umrze.

Platforma pożyczek i handlu kryptowalutami z siedzibą w Singapurze Vauld, która jest skierowana na rynek indyjski, ogłosiła, że ​​zawiesza wypłaty ze względu na zmienność rynku.

Twórcy projektu zdecentralizowanego finansowania (DeFi) opartego na blockchainie Solana, Crema Finance, zawiesili wszystkie operacje z powodu włamania.

Na takim tle wzrost rynku kryptowalut wygląda jak zamiar „kupowania, gdy na ulicach jest krew”. Jednak na tym etapie, kiedy widzimy tylko nieśmiałe próby wzrostu, za wcześnie byłoby mówić o potwierdzeniu wyłamanego trendu spadkowego.