“Ci, którzy mogą wyjechać na wakacje, podróż samochodem może ich kosztować znacznie mniej niż pociągiem”, ubolewała zastępczyni EELV-Nupes z 9. dzielnicy Paryża Sandrine Rousseau w sprawie Europy 1 we wtorek, 26 lipca.
Podczas wywiadu 14 lipca Emmanuel Macron ogłosił energetyczny „plan trzeźwości” mający na celu „mniej konsumowania”, w obliczu ryzyka niedoborów związanych z wojną na Ukrainie, ale także ograniczenia zmian klimatycznych.

„Musimy wspólnie wejść w logikę trzeźwości”, powiedział, wyjaśniając, że poprosi „administracje publiczne, duże grupy o przygotowanie planu”. „Musimy przyspieszyć reakcję” na globalne ocieplenie – kontynuował.

We wtorek, 26 lipca, posłanka EELV-Nupes na 9. dzielnicę Paryża Sandrine Rousseau zaproponowała drogi na antenie Europy 1. Wśród wymienionych rozwiązań: wykorzystanie telepracy w celu zmniejszenia zużycia paliwa, renowacja mieszkań, a nawet to „ VAT na transport publiczny – pociągi, metro – wynosi zero lub 5,5. Dziś nie ma na to żadnych środków!”, ubolewała Sandrine Rousseau.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.