Telefonica Deutschland Holding AG (TELDF.OB, TFTHF.OB), niemiecka firma telekomunikacyjna, poinformowała, że ​​jej zysk w drugim kwartale wyniósł 41 milionów euro w porównaniu do straty 45 milionów euro w tym samym kwartale ubiegłego roku. Podstawowy zysk na akcję wyniósł 0,01 euro w porównaniu ze stratą 0,03 euro w poprzednim roku.

OIBDA, skorygowana o efekty wyjątkowe, za kwartał wzrosła do 629 mln euro z 612 mln euro w roku poprzednim.

Przychody za drugi kwartał wzrosły o 5,8% rok do roku do 2,00 miliarda euro, odzwierciedlając dynamikę wzrostu przychodów z usług telefonii komórkowej pomimo trudnych warunków w kwartale i dużego popytu na telefony komórkowe.

Firma rozszerzyła swoją perspektywę dla OIBDA skorygowaną o efekty specjalne w górę do „niskiego do niskiego średnio-jednocyfrowego wzrostu procentowego” w roku finansowym 2022 i powtórzyła swoje prognozy dotyczące przychodów o „niskim jednocyfrowym wzroście procentowym”.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.