• Siła dolara jest jednym z czynników, które ciążą na złocie

Cena złota spadła o 43 USD do 1767 USD, gdy dolar amerykański gwałtownie rośnie, a obawy przed recesją zaciemniają perspektywy popytu. Dziś wcześniej Rosja prognozowała większą nadwyżkę rządową, ale powiedziała, że ​​pieniądze nie zostaną przeznaczone na rezerwy walutowe ani złoto.

Podejrzewam, że ten ruch ma niewiele wspólnego z przepływem wiadomości, a więcej z kwestiami technicznymi i ciemniejącą chmurą nad aktywami ryzyka. Akcje amerykańskie spadły o 2% iw tej chwili wszystko jest sprzedawane. W przypadku złota spadek rentowności obligacji skarbowych powinien być dobry, ale nie sądzę, że przełoży się to na zyski w złocie, dopóki banki centralne nie przestawią się na coś mniej jastrzębi.

Grudniowy dołek na poziomie 1753 USD powinien stanowić pewne wsparcie od tego momentu, ale na wykresie nie ma zbyt wiele, aby się o nie oprzeć aż do dołka z września wynoszącego 1720 USD i dołka z sierpnia 2021 r., wynoszącego 1684 USD.

Sezonowo, okres lipiec-sierpień jest generalnie dobry dla złota, ale w tym roku nie zaczął się w ten sposób.

W pewnym momencie gorączka dolara załamie się, ale teraz cała uwaga jest skupiona na spadającym wzroście w Europie i to utrzymało kurs dolara.