Silver wydłuża cotygodniowy wzrost i wspina się do ponad trzech tygodni w czwartek.
Byki czekają teraz na trwały ruch poza obszar 19,50 $, zanim postawią nowe zakłady.
Znak 19,00 USD wydaje się chronić bezpośredni spadek przed średnią 18,00 USD.
Srebro zdobywa trakcję trzeci dzień z rzędu w czwartek i wspina się do trzyipółtygodniowego maksimum w pierwszej połowie europejskiej sesji. Wydawało się jednak, że biały metal ma trudności ze znalezieniem byczej akceptacji powyżej poziomego oporu 19,50 USD.

Z technicznego punktu widzenia, nocny ruch po FOMC poza granicę 19,00 dolarów był postrzegany jako nowy impuls dla byków. To powiedziawszy, oscylatory na wykresie dziennym – choć odrabiają straty z ujemnego terytorium – jeszcze nie zyskały znaczącej trakcji. To sprawia, że ​​rozsądnie jest poczekać na jakiś dalszy zakup poza wspomnianą barierą przed pozycjonowaniem się na jakikolwiek dalszy ruch aprecjacyjny.

XAG/USD może wtedy dążyć do pokonania psychologicznego znaku 20,00. Wspomniany uchwyt zbiega się z 200-godzinną SMA na wykresie 4-godzinnym, która w przypadku zdecydowanego wyczyszczenia przygotowałaby grunt pod dodatkowe zyski. Kolejny ruch obejmujący krótkie pokrycie może potencjalnie podnieść ceny spot do następnej istotnej przeszkody w pobliżu strefy poziomej 20,60-20,65 USD. Dynamika może jeszcze bardziej wzrosnąć w kierunku okrągłej wartości 21,00 USD.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.