Pomimo silnej tygodniowej konsolidacji, cena złota spadła w lipcu o 2% i spadła o około 3% narastająco od 2022 roku. W ten sam sposób cena srebra, towaru siostrzanego wobec złota, również stara się utrzymać dobrą passę. Cena srebra wzrosła do 20 265 dolarów za uncję. Ogólnie rzecz biorąc, biały metal cieszył się w zeszłym tygodniu 10% wzrostem i 2% miesięcznym wzrostem. Jednak ceny srebra wciąż spadają o ponad 13% od 2022 roku.

Surowce metalowe korzystają z tak zwanej presji Fed. Oznacza to, że złoto i srebro mogą wzrosnąć w kierunku amerykańskiego banku centralnego, który prawdopodobnie zwróci się w kierunku działań zacieśniających. W przyszłym roku prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, może spowolnić tempo podwyżek stóp procentowych w USA i obniżyć stopy, aby wesprzeć wzrost gospodarczy pod koniec 2023 roku. sprzedam po raz pierwszy od 2019 roku.

Komentując to, Daniel Ghaly, analityk surowców w TD Securities, powiedział MarketWatch: „Menedżerowie zajmujący się pieniędzmi obejmują krótkie pozycje w złocie i srebrze, ale w przypadku złota inna grupa zajmuje drugą stronę, podczas gdy w przypadku srebra tak nie jest”.