Jeśli uda nam się przebić powyżej poziomu 120 USD, prawdopodobnie zobaczymy, jak rynkowa próba powrotu do poziomu 124 USD i dalej. Rynek ropy od dłuższego czasu jest bardzo hossy i w międzyczasie nic nie zmieniło zasadniczo perspektyw dla ropy. Tak, Chiny ponownie się zamknęły, a to teoretycznie może przynajmniej zmniejszyć nieco popyt. Ostatnie dwa lata spędziliśmy jednak nie wiercąc, więc sensowne jest, że zobaczymy poważną nierównowagę na rynkach. Co więcej, na Ukrainie nadal jest problem z wojną i faktem wycofania z rynku dużej ilości rosyjskiej ropy.

W tym momencie wygląda na to, że rynek ropy nadal będzie przyciągał duże napływy, ale prawdopodobnie warto zauważyć, że jest to bardzo zatłoczony handel. Zatłoczone transakcje mogą czasami powodować błędne spadki, więc musisz być ostrożny na tym froncie. Biorąc to pod uwagę, rynek prawdopodobnie będzie nadal szedł znacznie wyżej, osiągając początkowo poziom 130 USD, a może nawet 135 USD w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Rynek ropy naftowej West Texas Intermediate Crude Oil początkowo spadł podczas czwartkowej sesji, gdy rynek zbliżył się do kluczowej 50-dniowej EMA i poziomu 112 USD. Rynek spadł poniżej szczytu poprzedniego trójkąta wzrostowego, ale znalazł wystarczająco dużo kupujących w tym obszarze, aby odwrócić sytuację. W rzeczywistości wygląda na to, że rynek będzie dalej rósł od tego momentu i być może zejdzie do poziomu 120 USD w krótkim okresie.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.