Oto najnowsze wykresy i statystyki dotyczące danych Commitment of Traders (COT) opublikowanych przez Commodities Futures Trading Commission (CFTC).

Najnowsze dane COT są aktualizowane do wtorku 28 czerwca i pokazują, jak duzi handlowcy (spekulanci nastawiony na zysk i podmioty komercyjne) byli pozycjonowani na rynkach terminowych. Wszystkie pozycje walutowe są bezpośrednio powiązane z dolarem amerykańskim, gdzie na przykład zakład na euro to zakład, że euro wzrośnie w stosunku do dolara, a zakład przeciwko euro będzie zakładem, że euro spadnie w stosunku do dolara .

Zakłady spekulantów na rynkach walutowych były w tym tygodniu w większości wyższe, ponieważ siedem z jedenastu rynków walutowych , które omówiliśmy, miało wyższą pozycję, podczas gdy cztery rynki miały niższe kontrakty.

Największymi zyskami na rynkach walutowych było peso meksykańskie (12 890 kontraktów) i funt szterling (10 129 kontraktów) z jenem japońskim (5884 kontraktów), euro (5,009 kontraktów), dolarem kanadyjskim (4992 kontraktów), dolarem nowozelandzkim (112 kontrakty) i Bitcoin (39 kontraktów), które również wykazują pozytywny tydzień.

Tymczasem na czele spadków zakładów spekulacyjnych w tym tygodniu znalazły się real brazylijski (-7 317 kontraktów) i dolar australijski (-2 374 kontrakty) z indeksem dolara amerykańskiego (-1 781 kontraktów) i frankiem szwajcarskim (-1 434 kontrakty). zakłady na tydzień.

Podkreślenie kontraktów walutowych w tym tygodniu było ochłodzeniem w bessych zakładach zarówno na funta brytyjskiego, jak i na japońskiego jena.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.